WhatsApp
PAYLAŞ
KAYDIR

BLOG

Uluslararası ölçekte projeler için yeterli, güvenilir bir kuruluş olarak alanımızda ülkemizin bilgi ve deneyim birikimine katkıda bulunmaktır.

EVİMİZ KAÇ BEDEN ?

  • 262 Görüntüleme

Öncelikle herkese merhaba,

Bugün evlerimiz kaç beden başlığı ile sizlerle buluşmak istedim. Hepimiz evimizi seviyoruz, daha şık ve güzel gözükmesi için elimizden geldiğince dekore etmeye çalışıyoruz. Mobilyalar, aksesuarlar, perdeler, halılar, duvarlar derken evimizin içini birçok dekorasyon ürünü ile donatıyoruz. Aldıkça alası geliyor insanın :) ve tam bir alışveriş çılgınına dönüşüyoruz. Tabi bunları alırken sanki kantarın topuzunu da kaçırmış oluyoruz. Birde bakıyoruz ki gerekli-gereksiz, uyumlu-uyumsuz birçok şey evin her yerinde.

     İşte bizler bugün evimizin bedeni kaç onu değerlendireceğiz sizlerle.

2 oda 1 salon evimiz olsun. Çok değil 3 kişilik bir çekirdek aile için ideal ölçülere sahip bir daire biçimi.
Evim çok küçük hiçbir şey sığdıramıyorum dediğiniz kulağıma gelir gibi oluyor. En basiti salon kısmından söze başlayacak olursak; salonumuz çok küçük diye illa klasik anlamda minimalist olmak zorunda değiliz. Gösterişli ancak kibar ve zarif mobilya dekorasyon parçaları ile kendi sarayımızı inşa edebiliriz.

    Kaçınmamız gereken ilk şey aşırı eşya yığılması, ikincisi ise karışık renkler ve büyük desenli ürünler. Ancak bu demek değildir ki eşyamız tek tip ve renksiz olacak. Pastel renkler ve farkındalığını ortaya koyacak duvar kâğıtları ile harika bir uyum sağlayabiliriz. İşte tam da bu noktada renk armonisini iyi bilmek gerekiyor, bilmiyorsak bile bu işten anlayan biri ile çalışmanızı öneririm. Sadece duvar kâğıdı ile kısıtlamamak lazım tabi ki duvar dekorasyonunu, duvar kâğıdının yanı sıra kültür tuğlası, duvar sıvası, dekoratif boya, duvar panelleri gibi birçok ürünle duvar dekorasyonunuzu yapabilirsiniz. Bunu diğer odalar içinde aynı şekilde düşünmemiz gerekiyor. Her eşya her aksesuar her detay mekân içerisinde birbirini tamamlayan zincirin halkları gibi bir biri ile etkileşim içindedir. Bu ahengi güzel tercihlerle sağlamak gerekli. Evlerin içerisinde kullanılan her şey sadece ihtiyacı karşılamak için değildir, aynı zamanda estetik bir görüntüde sağlaması gerekir. Bulunduğunuz mekânlar kaç beden diye bir sorgulamak lazım diye düşünüyorum, aynı zamanda psikolojik olarak da bizde ne gibi bir etki oluşturduğunu da sorgulamak lazım. Çünkü yaşadığımız mekânlar bizim ruhumuzu yansıtır. O yüzden dekorasyondaki sloganımız her zaman için ‘’doğru kararlar, mutlu mekânlar’’ olsun…

      Dekorasyonla ilgili tüm sorularınız için iletişim bölümünden yahut whatsapp bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz. Bir sonraki blog yazımızda görüşmek üzere hoşça kalın

                                                                                                                                                                                          Engin BULUT

                                                                                                                                                                            İNTERİOR&EXTERİOR DESİGNER

01.
Copyright © 2020. Her Hakkı Saklıdır. kopyalanması, çoğaltılması ve dağıtılması halinde yasal haklarımız işletilecektir.
ÜSTE ÇIK